طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ

توسط در طراحی 28 نوامبر 2019

کاتالوگ یک محصول گرافیکی است که محصولات و خدمات شما را به مشتریانتان معرفی می کند. آنچه هنگام طراحی کاتالوگ، بیشترین اهمیت را دارد، ایجاد هماهنگی بین متن، تصاویر و رنگ هاست. طراحی کاتالوگ، یک شرکت را برای چاپ و ارائه نسخه آنلاین آن به مشتریان آماده می کند. یک کاتالوگ خط کلی محصولات و خدماتی است که شما به مشتریانتان ارائه می دهید را توصیف می کند و به همین دلیل باید با استانداردهای برتر طراحی شود.

 

ابعاد و فرم کلی کاتالوگ

کاتالوگ ها یک استاندارد کلی ندارند و عموما بر اساس میزان اطلاعات و نظر شخصی مشتری طراحی و چاپ می شوند. عموما در کاتالوگ یک تاریخچه ی کوتاهی از مجموعه یا شرکت شما عنوان شده و سپس به معرفی نمونه کارها و خدمات خود می پردازید.

در واقع هیچ قانون سختگیرانه ای در مورد محتوا و فرم کلی کاتالوگ وجود ندارد که دست و پای شما را ببندد. همین مسئله باعث می شود که شما تمام تجربه، خلاقیت و تخصص خودتان را به کار بگیرید تا با یک طراحی قدرتمند، توجه مردم را جلب نموده و هر اطلاعاتی که نیاز است در مورد شما بدانند را در اختیارشان قرار دهید.

یک کاتالوگ زیبا و قدرتمند می تواند این اطمینان خاطر را به مشتریانتان بدهد که قرار است از محصولات و خدمات با کیفیت استفاده کنند.

 

اهمیت طراحی کاتالوگ

یکی از مواردی که اهمیت زیادی در برندینگ شما دارد، طراحی یکپارچه ی همه ی المان های کار شماست. دقیقا مفهوم سِت اداری نیز چنین چیزی است. اینکه تمامی عناصر تبلیغاتی و ظاهری کسب و کار شما از رنگ و طراحی مشابهی داشته باشند. از طراحی ظاهر فروشگاه و دفتر شما گرفته، تا وب سایت و اوراق تبلیغاتی تان. این مسئله به مشتریانتان این اطمینان را می دهد که تمامی فروشگاه ها و مراکز شما همان محصولات و خدمات با کیفیت را به ایشان ارائه می کند.

بنابراین باید طراحان خود را راهنمایی کنید تا عناصری مانند رنگ ها، فونت ها، فضا و … را بصورت یکپارچه انتخاب کنند تا بتوانند شخصیت برند تجاری شما را به خوبی حفظ کنند.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هفت + 15 =

    سبد خرید